Podnikatelský institut PYRAMIDA, s.r.o.

Text vpravo

Hlavní textBESTSELLER nakladatelství GRADA


VŠECHNO JE JINAK

aneb Co nám neřekli o důchodech, euru a budoucnosti


autor: Pikora Vladimír, Šichtařová Markéta
ISBN: 978-80-247-4207-6
formát B5, vazba V2, počet stran 224
prodejní cena: 269,- Kč
vydala Grada Publishing, a.s.

Anotace knihy:
Co když je všechno jinak, než se na první pohled zdá? Ve společnosti roste napětí. Nepokoje se šíří Evropou. Jedna krize střídá druhou. Možná se blíží kolaps eurozóny. Jak to skončí? Vstupujeme do nové éry? Dá se snad v takové chvíli spoléhat na to, že se o nás postará stát? Myslíte na stáří, ale nevíte, jak v tak zvláštní době investovat bezpečně? Známí ekonomové Vladimír Pikora a Markéta Šichtařová na tyto otázky odpovídají způsobem srozumitelným každému laikovi. Boří jeden mýtus za druhým, odmaskovávají nekompetentní politiky, odhalují, co nás čeká. Nabízejí řešení, jak se o sebe a svůj důchod postarat a jak investovat bezpečně. Ale pokud čekáte nudu a nesrozumitelný odborný text, nedočkáte se. Taková kniha o ekonomice tu totiž ještě nebyla! Nerozčílí vás - spíš vám zvedne náladu před nedělním obědem.

O autorech:
Ing. Markéta Šichtařová
Narodila se v roce 1976.
Vystudovala VŠE v Praze, obory hospodářská politika a finanční trhy, absolvovala studijní pobyt v Německu.
Po stáži v ČSOB jako analytik finančních trhů pracovala v letech 2000-2004 jako hlavní ekonom banky Volksbank CZ, a.s.
V roce 2004 založila nezávislou analytickou a konzultační společnost Next Finance, s.r.o., zabývající se prognózami finančního trhu i makroekonomiky, která působí jako jediná svého druhu v ČR a na Slovensku. Ředitelkou této společnosti je dosud.
V letech 2006-2007 působila jako poradkyně ministra financí ČR.
Má 3 makléřské diplomy Komise pro cenné papíry (pro obchodování s investičními instrumenty, pro obhospodařování portfolií a poradenskou činnost a pro finanční deriváty).
Je autorkou řádově několika tisíc článků a expertních komentářů na téma ekonomika a finance pro české a slovenské televize, rozhlasové stanice, noviny a další.
Pravidelně publikuje například na blogu idnes.cz.
V roce 2011 jako spoluautorka klipu "Nechceme se pást" tvrdě kritizujícího vládní návrh penzijní reformy přispěla k vyvolání diskuse na toto téma.
Je vdaná za Vladimíra Pikoru, má 2 děti.

Ing. Vladimír Pikora, Ph.D.
Narodil se v roce 1977.
Vystudoval VŠE v Praze, obory hospodářská politika a finanční trhy, kde v roce 2007 získal doktorát z ekonomie. Během studia absolvoval studijní pobyt ve Francii.
V letech 2004-2006 pracoval nejprve jako analytik finančních trhů, později jako hlavní ekonom banky Volksbank CZ, a.s.
V roce 2006 se připojil k nezávislému analytickému domu Next Finance, s.r.o. Jako hlavní ekonom této společnosti pracuje dosud.
Má makléřské diplomy Komise pro cenné papíry a dvě státní zkoušky z angličtiny.
Je autorem řádově několika tisíc článků a expertních komentářů na téma ekonomika a finance pro české a slovenské televize, rozhlasové stanice, noviny, časopisy apod. Stabilně patří mezi nejcitovanější ekonomy v ČR.
Pravidelně přednáší pro komerční podniky i finanční instituce v ČR i na Slovensku o aktuální ekonomické situaci a výhledu do budoucna.
V roce 2011 je stal spoluautorem klibu "Nechceme se pást".
Je ženatý s Markétou Šichtařovou, má dceru a syna.
Patička stránky

Copyright © 2008 PYRAMIDA, všechna práva vyhrazena
omnet webdesign 2008 
www.omnet.cz